Bolesna porażka na zakończenie

W ostatniej serii gier toczyła się korespondencyjna walka o drugie miejsce pomiędzy Budowlanymi Gozdnica a Iskrą Małomice. Niestety ta rywalizacja nie zakończyła się dobrze dla niebiesko-czerwonych, którzy finalnie zajęli trzecią pozycję w sezonie 2016/2017.

Małomiczanie na własnym boisku szybko wyszli na pewne prowadzenie, wbijając kilka bramek przeciwnikom. Iskra poszła za ciosem i zakończyła mecz wynikiem 9:0, całkowicie wybijając Budowlanym z głowy drugie miejsce w A-klasie. Gozdniczanie nie poradzili sobie za to ze swoimi rywalami, przegrywając na wyjeździe z Łużyczanką Lipinki Łużyckie 2:0. MKS, mimo dobrych momentach w meczu, nie potrafił wykorzystać swoich szans i zakończyli mecz bez bramki. Te zdobywali za to miejscowi, którzy strzelili dwie bramki. Łużyczanka miała szansę na jeszcze jednego gola, jednak nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Marcin Paszek.

ŁUŻYCZANKA LIPINKI ŁUŻYCKIE - MKS BUDOWLANI GOZDNICA 2:0 (1:0)

26. kolejka (17.06.):

Czarni Drągowina – Delta Sieniawa Żarska 0:3