Czerwone derby

Dwie czerwone kartki i aż pięć goli. Tak wyglądały derby pomiędzy Budowlanymi Gozdnica a Orłem z Konina Żagańskiego, które zakończyły się wygraną gospodarzy 5:0 (1:0).

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 23. minucie po golu Brazylijczyka Renana. Konin jednak nie odpuszczał i starał się odpowiedzieć rywalom. W jednej z akcji, prowadzonej przy linii bocznej boiska, doszło do groźnego faulu, podczas którego wyprostowana noga Sebastiana Motyla z Orła trafiła w nogę Henrico, obrońcę MKS-u. Uderzenie było na tyle poważne, że rozerwana została getra, a ochraniacz na goleń wyleciał w powietrze, łamiąc się przy okazji. Młody sędzia Mateusz Niedzielan najpierw pokazał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z arbitrem bocznym zdecydował się zmienić swoją decyzję, wyrzucając gracza Orła z boiska. Spore ciśnienie, wprowadzone zmianą decyzji sędziego, wywołało nerwy wśród graczy gości, wskutek czego z boiska musiał zejść Grzegorz Mazurek, ukarany czerwonym kartonikiem.

Wydarzenia z 30. minuty meczu znacząco wpłynęły na dalszy przebieg derbów. Osłabiony Orzeł w drugiej połowie nie był stanie przeciwstawić się atakom gospodarzy, którzy dorzucili cztery gole, których autorami został Piotr Kleszczyński, Wojciech Aksamitowski, Jonatas i Kamil Nems i zakończyli derbowe starcie z wygraną 5:0.

(pt)

MKS BUDOWLANI GOZDNICA - ORZEŁ KONIN ŻAGAŃSKI 5:0 (1:0)
Renan (23'), Piotr Kleszczyński (47'), Wojciech Aksamitowski (49'), Jonatas (64'), Kamil Nems (78')

SKŁAD
M. Paszek - Henrico (63' M. Lenczewski), Olszewski, Nems (84' Dziża), Pakulski - Kleszczyński, P. Pawlak [C], Aksamitowski (60' Łuszczyński), Renan, Stróżyk (75' Skotnicki) - Jonatas

ZDJĘCIA

WYNIKI 5. KOLEJKA (16-17.09.)
Czarni Przybymierz – Nysa Przewóz 5:0
Piast Lubanice – Kwisa Trzebów 0:0
Iskra Małomice – Łużyczanka Lipinki Łużyckie 5:0
KS Tomaszowo – Czarni Jelenin 0:3 (walkower, na boisku 1:1 - mecz przerwany w 79. minucie)
Sparta Miodnica – Czarni Drągowina 2:3
Granica Żarki Wielkie – Mirostowiczanka Mirostowice 4:1