Hit pełen karnych

Najciekawiej w 7. kolejce IV grupy A-klasy zapowiadało się starcie Budowlanych Gozdnica z Czarnymi Jelenin, a więc zespołów znajdujących się w górnej części tabeli. W pojedynku lepsi okazali się goście, którzy strzelili jedną bramkę więcej od MKS-u.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 10. minucie po celnym uderzeniu Piotra Lechowicza. Gospodarze nie byli dłużni i zaledwie chwilę później przeprowadzili akcję po której sędzia Karol Zjawin wskazał na „wapno”. Rzut karny na gola zamienił Renan, wyrównując stan rywalizacji. W 19. minucie niebiesko-czerwoni wyszli na prowadzenie, a gola na 2:1 zdobył inny z brazylijskich piłkarzy – Jonatas. Przyjezdni nie zamierzali się jednak przyglądać grze MKS-u i w 27. minucie doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Piotr Lechowicz. W 41. minucie arbiter meczu po raz kolejny wskazał na jedenasty metr, dyktując rzut karny dla Budowlanych po faulu na Jonatasie. Do piłki po raz kolejny podszedł Brazylijczyk Renan, który pewnie pokonał bramkarza Czarnych. Jelenin za odrabianie strat wziął się zaraz po zmianie stron. Wyrównujące trafienie padło w 49. minucie z rzutu karnego wykonanego przez Wojciecha Pabicha. Kolejna jedenastka dla gości została podyktowana chwilę później, jednak tym razem Kacper Gula, bramkarz MKS-u zdołał wyłapać futbolówkę. Co nie wyszło z rzutu karnego, Czarnym udało się z gry. W 65. minucie do siatki trafił Piotr Lechowicz, zaliczając hattricka i zapewniając swojej ekipie trzy „oczka”.