Hutnik lepszy od MKS-u

MKS Budowlani Gozdnica - Hutnik Pieńsk 2:4 (2:3)

Bramki: Madeja (36'), Kleszczyński (40')

Gozdniczanie zaliczyli drugi z rzędu niekorzystny wynik. Tym razem ulegli Hutnikowi Pieńsk, który występuje w klasie okręgowej (grupa Jelenia Góra).

Goście od początku rzucili się do ataku i postawili MKS-owi bardzo ciężkie warunki. Zdominowali środek pola, dzięki czemu łatwo przedostawali się pod pole karne. Wygrywali też większość pojedynków indywidualnych. Pierwsza bramka wpadła w 10. minucie. Hutnicy przejęli piłkę i wyprowadzili kontrę, którą zamienili na gola. Budowlani nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się po stracie pierwszego gola, a zaledwie dwie minuty później bramkarz Maciej Laskowski znów został pokonany. Świetna akcja lewą flanką zakończyła się strzałem na krótki róg. W 27. minucie goście podwyższyli wynik na 0:3
Niebiesko-czerwoni próbowali szczęścia ze stałych fragmentów gry. Jednak rzuty wolne nie były mocną stroną piłkarzy MKS-u w tym meczu sparingowym. Do siatki udało się trafić w 36. minucie. Rzut rożny wykonywał Paweł Pawlak, a z dośrodkowania skorzystał Piotr Madeja, który strącił piłkę głową. Gozdniczanie uwierzyli, że stać ich na zniwelowanie strat. W 40. minucie do siatki trafił Piotr Kleszczyński i MKS był o krok od wyrównania.

Droga do remisu została wydłużona chwilę po pierwszym gwizdku w drugiej połowie. Piłkarze z Pieńska wykonali szybką akcję, czym zaskoczyli rywali i zdobyli czwartego gola. Dalsza część meczu to kontrolowanie wyniku przez Hutników. Goście wystąpili w Gozdnicy w okrojonym składzie, więc nie forsowali tempa widząc, że wynik jest dla nich korzystny. Budowlani próbowali jeszcze kilkukrotnie zagrozić bramkarzowi Hutnika, jednak ofensywne akcje nie przyniosły zamierzonego skutku.