Juniorzy: Młodzi serwują powtórkę z rozrywki

MKS Budowani Gozdnica – Stal Jasień 3:2 (1:1)

Bramki: Waga (12’), Kopeć (70’), Wątroba (83’)

Można rzecz, że oba zespoły zafundowały kibicom powtórkę z rozrywki. Podobnie jak w meczu A-klasy tych drużyn, tak i w juniorskim wydaniu, nie brakowało emocji i ładnych bramek.

Młodzi piłkarze z Gozdnicy wracają do gry po pół roku przerwy. Na początek swojej przygody z Terenową Ligą Juniorów Starszych zmierzyli się ze Stalą Jasień. Pojedynek prowadzony w strugach deszczu lepiej zaczęli miejscowi, którzy objęli prowadzenie w 12. minucie meczu. Podanie Daniela Łuszczyńskiego z głębi pola trafiło pod nogi Emila Wagi. Napastnik MKS-u minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce.
W 36. minucie Stal doprowadziła do wyrównania. Niepewne wybicie obrońców Budowlanych trafiło pod nogi zawodnika z Jasienia. Ten potężnie uderzył w kierunku bramki strzeżonej przez Kacpra Gulę. Golkiper niebiesko-czerwonych nie miał żadnych szans przy tym golu. Strzał był z gatunku tych, które mogą burzyć ściany.

Tuż po przerwie arbiter spotkania wskazał na „wapno”. Rzut karny na gola zamienił piłkarz Stali. W 70. minucie do siatki trafił Eryk Kopeć. Powracający z wypożyczenia do Piasta Iłowa zawodnik przyjął piłkę w polu karnym i skierował ją do siatki. Wyrównany mecz na korzyść MKS-u rozstrzygnął Mateusz Wątroba, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Początek sezonu w wykonaniu niebiesko-czerwonych jest obiecujący. Za nimi jednak dopiero jeden mecz, więc za wcześnie na popadanie w samozachwyt.

SKŁAD:
Gula – Motyl, Klan [C], Chojna, R. Madeja – Owsianicki, Wątroba, Łuszczyński (65’ Dziadkiewicz), M. Lenczewski – Waga (75’ Nowicki), Kopeć (83’ Chmielewski)