Małomice lepsze w hicie

W sobotę (28.10.) w hicie kolejki Iskra Małomice pokonała Budowlanych Gozdnica 4:2 i umocniła się na pozycji lidera. Na podium IV grupy A-klasy gozdnicką jedenastkę zastąpili Czarni Jelenin.

Hit 11. kolejki lepiej rozpoczęli gospodarze. W 6. minucie zawodnicy Iskry zatańczyli z obrońcami Budowlanych, przedzierając się przez defensywny blok niebiesko-czerwonych. Efektem serii widowiskowych zwodów było celne uderzeni Jakuba Reguły, który otworzył wynik meczu. Na odpowiedź rywali nie trzeba było czekać długo. W 17. minucie Budowlani przeprowadzili składną akcję, w której futbolówka trafiła na lewą flankę. Tam dopadł do niej Piotr Kleszczyński, który pewnym strzałem w długi róg pokonał Radosława Michalaka, bramkarza i kapitana Iskry. Radość z remisu w obozie Budowlanych utrzymała się tylko przez cztery minuty. To wówczas plasowany strzał źle sparował Kacper Gula, golkiper gości, a do piłki dopadł Konrad Drabko, który bez kłopotu umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Jeszcze przed przerwą przyjezdni mogli ponownie wyrównać, jednak najlepszą z okazji zmarnował Brazylijczyk Jonatas. Trzeci raz do siatki trafiła za to Iskra, jednak zrobiła to nieprzepisowo, gdyż jeden z graczy małomickiej jedenastki zagrał piłkę ręką. Sędzia główny początkowo gola uznał, jednak po konsultacji z asystentem wycofał swoją decyzję.

Czerwona i strzał w okienko

Na początku drugiej połowy lepiej zaprezentowali się gozdniczanie, czego potwierdzeniem był drugi gol Piotra Kleszczyńskiego z 54. minuty. Gospodarze nie zamierzali się jednak biernie przyglądać poczynaniom rywali i zaledwie minutę później doprowadzili do wyrównania. Rajdem popisał się Wojciech Wypych, który najpierw ograł obrońców, a następnie z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, tuż obok krótkiego słupka i niepewnie interweniującego golkipera Budowlanych. Sytuacja gości poważnie skomplikowała się w 71. minucie, kiedy to tuż przed polem karnym faulu dopuścił się Gracjan Olszewski, za co ujrzał drugą żółtą kartkę. Futbolówkę na murawie ustawił Rafał Jenczylik, a następnie posłał ją wprost w okienko bramki, zapewniając swojej ekipie zwycięstwo 4:2.