Mecz prawie na szczycie

Dokładnie w niedzielne (9.10.) południe na boisku w Wichowie (gm. Brzeźnica) naprzeciw siebie staną dwie najsłabsze zespoły żagańskiej grupy B-klasy - miejscowy Piast Wichów i MKS Budowlani II Gozdnica.

Rezerwy Budowlanych jak na razie zdołały zgromadzić na swoim koncie trzy punkty, które przypadły im za wygraną z ekipą z Leszna Górnego. Po sześciu rozegranych kolejkach daje to dopiero przedostatnie miejsce. Za plecami gozdniczan znajdują się za to piłkarze Piasta Wichów, którzy teraz zmierzą się właśnie z niebiesko-czerwonymi. Szykuje się więc mecz na szczycie odwróconej tabeli. Zespół z Gminy Brzeźnica swoje dwa dotąd zgromadzone punkty zdobył za dwa remisy zakończone wynikami 2:2. Najpierw Piast zremisował w takim stosunku w derbach z Zorzą Brzeźnica, a następnie podzielił się punktami z Raptusem Dzikowice. Przed tygodniem Piast uległ rywalom z Siecieborzyc, co było pierwszą wygraną Victorii od niemal dwóch lat. Warto zaznaczyć, że najbliższy rywal MKS-u wystąpił w tym starciu w dziewięciu, co musiało się skończyć porażką. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już w niedzielę.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Dumin (Żagań), a na liniach współpracować z nim będą: Bogdan Raczykowski (Trzebów) i Edwin Petluszewski (Szprotawa).