Mistrz ligi ograny

Do niespodzianki doszło na Stadionie Miejskim w Gozdnicy, gdzie po zaledwie minucie miejscowi Budowlani prowadzili z liderem – Iskrą Małomice. Ostatecznie MKS ograł mistrza ligi aż 5:2.

Wynik otworzył Gracjan Olszewski oddając mocny strzał po ziemi z dystansu. W 10. minucie na 2:0 podwyższył Daniel Łuszczyński, a w 26. minucie kontakt z rywalami złapała Iskra po golu Wojciecha Wypycha. Radość gości nie trwała długo, bo dwie minuty później Jonatas podwyższył na 3:1. Po zmianie stron Małomice złapały kontakt z rywalami po golu Konrada Drabko, który wykorzystał rzut karny. W 67. minucie z kolei „jedenastkę” na gola dla miejscowych zamienił Jonatas. Wynik meczu na 5:2 podkręconym strzałem w samo okienko ustalił skrzydłowy Mateusz Stróżyk, pieczętując niespodziewany triumf Budowlanych. Wygrana Budowlanych nie pozwoliła im jednak na wskoczenie na „pudło”. Na najniższym stopniu podium nadal znajduje się Jelenin, któremu w utrzymaniu miejsca nie przeszkodziła nawet domowa porażka z Granicą Żarki Wielkie (1:3).