Ostatni mecz sezonu. Walczymy o drugie miejsce

Przed Budowlanymi Gozdnica niezwykle ważny mecz. W ostatniej kolejce A-klasy sezonu 2016/2017 MKS zmierzy się na wyjeździe z Łużyczanką Lipinki Łużyckie - beniaminkiem liki, który kapitalnie radzi sobie w tym sezonie.

Lipinki, które do A-klasy dostały się w zeszłym sezonie, w lidze radziłysobie dobrze. Szczególnie dobra była wiosna, podczas której Łużyczanka ugrała 19 z 36 wywalczonych dotąd punktów i często znajdowała się na podium. W ostatnich kolejkach Lipinki spadłyna siódmą lokatę, jednak strata do czwartego miejsca wynosi tylko jedno "oczko". Jeden punkt do swoich najgroźniejszych rywali tracą za to Budowlani, który nieznacznie wyprzedza Iskra Małomice, zajmująca drugą lokatę. To właśnie o drugie miejsce toczyć będzie się korespondencyjna walka. Aby MKS mógł je zająć, musi pokonać zespół Łużyczanki i liczyć na remis lub porażkę Małomic w meczu z Nysą Przewóz. W sobotnie (17.06.) popołudnie emocji z pewnością więc nie zabraknie.