Podział punktów

W ostatnich dniach piłkarze Budowlanych Gozdnica rozegrali dwa mecze towarzyskie. W obu padł bramkowy remis.

W pierwszym starciu, rozgrywanym w czwartek (28.07.), niebiesko-czerwoni podejmowali na własnym boisku przedstawiciela jeleniogórskiej Klasy Okręgowej - Hutnika Pieńsk. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Pierwszy gol padł w 61. minucie, kiedy to zawodnik drużyny gości pokonał Marka Szymańskiego. Stan rywalizacji w 73. minucie wyrównał Piotr Mazurkiewicz, trafiając do siatki z najbliższej odległości.

Strzelanina i moc karnych

Znacznie więcej bramek padło w sobotnim (30.07.) pojedynku odbywającym się na Stadionie Miejskim podczas obchodów święta miasta. Wynik meczu szybko otworzyli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Wówczas wspaniałym podaniem popisał się Thiago Martins, a piłkę w siatce umieścił niezawodny Piotr Madeja. Taki rezultat utrzymał się aż do 58. minuty, kiedy to sędzia zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił młody Brazylijczyk Renan Oliveira, podwyższając na 2:0. Kilka chwil później było już jednak 2:1, a kontaktową bramkę dla Victorii zdobył testowany przez ten zespół zawodnik rodem z Ameryki Południowej. Na dziewięć minut przed końcem meczu sędzia ponownie wskazał na „wapno”. Rzut karny dla MKS-u pewnie wykorzystał Leo Lopes, kolejny z Brazyliczyków występujących w niebiesko-czerwonych barwach. Pewne prowadzenie MKS-u szybko zostało zniszczone przez gości, którzy w przeciągu dwóch minut zdołali doprowadzić do remisu. Stało się to za sprawą Bartka Stelwacha, który popisał się kunsztem strzeleckim. Warto zaznaczyć, że arbiter spotkania podyktował aż cztery rzuty karne, po dwa na drużynę. Gozdniczanie bezbłędnie wykorzystali "jedenastki", zaś Victorię przy jednym z uderzeń z "wapna" zatrzymał Marek Szymański.

(pt)

MKS BUDOWLANI GOZDNICA - HUTNIK PIEŃSK 1:1 (0:0)
Mazurkiewicz (73') - (61')

SKŁAD:
Szymański - Motyl, Alex Oliveira, Breno, Klan - Stróżyk, Pawlak, Buszkiewicz, Richard Brito, Renan Oliveira - Maciejewski
A także: Thiago Martins, M. Lenczewski, Wadowski, Mazurkiewicz

ZDJĘCIA

MKS BUDOWLANI GOZDNICA - VICTORIA RUSZÓW 3:3 (1:0)
P. Madeja (4'), Renan Oliveira (58') [karny], Leo Lopes (81') [karny] - zawodnik testowany (64') [karny], B. Stelwach (86', 87')