Poznaj Rywala: Budowlani II Lubsko

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej. W 13. kolejce staną naprzeciw siebie Budowlani i… Budowlani. Gozdniczanie zmierzą się z rezerwami Budowlanych Lubsko.

Budowlani II są jednym z czterech tegorocznych beniaminków i spośród tych drużyn radzą sobie najlepiej. Po 12 seriach gry drużyna z Lubska znajduje się na piątej pozycji. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy, że do lidera – Unii Kunice-Żary tracą tylko 4 punkty.

Zespół z powiatu żarskiego zaczął sezon nie najlepiej, bowiem od dwóch nieznacznych przegranych. W trzeciej kolejce zwyciężył, jednak już tydzień później doznał sromotnej porażki (5:0 z Czarnymi Jelenin). Ta klęska pobudziła zespół do działania. Budowlani II od tej pory nie zaznali goryczy porażki. Osiągnęli za to całkiem niezłe wyniki m.in. 9:1 z Mirostowiczanką Mirostowice Dolne, czy 6:1 z Orłem Konin Żag.. Największy sukces miał miejsce przed dwoma tygodniami. Budowlani II Lubsko wygrali z Unią Kunice-Żary i to na ich terenie (1:2).

Do tej pory Budowlani nie mieli okazji mierzyć się ze swoimi „imiennikami” z Lubska. Warto za to wspomnieć, że drużyna rezerw zaliczyła wspaniały sezon w żarskiej B-klasie. W kampanii 2013/2014 zajęli pierwsze miejsce w lidze, wyprzedzając Błękitnych Zabłocie o 8 punktów. Budowlani II wygrali 27 spotkań, zremisowali 2, a tylko jednokrotnie opuszczali boisko pokonani. Uwadze nie może umknąć również liczba strzelonych goli. Licznik bramek zatrzymał się dopiero na 178 trafieniach, co okazało się rekordem na skalę Polski.

Budowlani II Lubsko, wyraźnie będący „na fali” nie będą łatwym przeciwnikiem dla MKS-u. Niebiesko-czerwoni będą musieli się nieźle napocić, żeby przerwać passę rywali. Ta trwa od 14 września 2014 roku.