Poznaj Rywala: Delta Sieniawa Żarska

Delta Sieniawa Żarska to mocny zespół, który będzie walczył o czołowe miejsca w A-klasowej tabeli. Obecnie zajmują 5. miejsce i to może być dla nich rozczarowanie. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na początek sezonu. Pierwsze trzy kolejki to pewne wygrane Delty. Na otwarcie sezonu pokonali Budowlanych II Lubsko (0:1), tydzień później, już na boisku w Sieniawie Żarskiej, uległ drugi beniaminek – KS Tomaszowo (3:1). Następnie przyszła wygrana w Jasieniu, gdzie miejscowa Stal straciła 4 bramki, strzelając tylko honorowego gola.

Załamanie formy nastąpiło w 4. kolejce w meczu z nieobliczalnym beniaminkiem z Zabłocia. Błękitni wywalczyli remis 4:4. W piątej serii spotkań Delta doznała pierwszej porażki. Stało się to na boisku w Trzebielu. Nysa zwyciężyła 4:2. Kolejkę później wszystko zaczęło wracać do normy, bowiem Delta wygrała aż 5:1 z Orłem Konin Żag.. Kolejny mecz naszych sobotnich rywali nie zakończył się pełnym sukcesem zespołu z Sieniawy Żarskiej. Chociaż remis (1:1) z liderem i głównym kandydatem do awansu – Unią Kunice-Żary - może cieszyć. Nie cieszy z pewnością remis z outsiderem ligi – Traperem Chichy. Bolesny remis, ponieważ nastąpił na własnym terenie.

Dotychczasowe wyniki dają Delcie 5. miejsce i stratę do MKS-u w postaci 2 punktów. Spotkanie na Stadionie Miejskim w Gozdnicy będzie z pewnością niezwykle interesujące.

W sezonie 2013/2014 lepsza była ekipa z powiatu żarskiego. W meczu w Gozdnicy Delta wygrała 1:3. Gola dla MKS-u zdobył Sylwester Sych. Rewanż zakończył się podziałem punktów (3:3). Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobyli: Mazurek, Madeja i Sych.

Można powiedzieć, że sobotni pojedynek ma podwójną stawkę. Jeśli Budowlani chcą utrzymać swoją bardzo dobrą drugą pozycję muszą wygrać. Inny wynik nie daje im zachowania miejsca. Grupa pościgowa jest liczna, a różnice punktowe małe. Będzie to mecz z gatunku tych o 6 punktów.