Poznaj Rywala: Hutnik Pieńsk

Hutnik Pieńsk to zespół, który wyjątkowo nie leży Budowlanym Gozdnica. MKS, który cyklicznie mierzy się z rywalami z Pieńska w sparingach, nie potrafi znaleźć na nich recepty.

Gozdniczanie rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej od wyjątkowo niewygodnego przeciwnika. Rywalem MKS-u będzie występujący w Klasie Okręgowej (gr. Jelenia Góra) Hutnik Pieńsk. Przeciwnik, który zna sposób na niebiesko-czerwonych. W ostatnich meczach kontrolnych obu drużyn górą byli Hutnicy. Przed startem sezonu 2013/2014 zespół z Pieńska wygrał 1:5, rok temu 3:6. MKS zmierzył się z Hutnikiem również podczas przygotować do kampanii 2014/2015. W spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Gozdnicy padł wynik 2:4. Gole dla MKS-u zdobyli wówczas Piotr Kleszczyński i Piotr Madeja.

Nie zaskakują

Hutnik w lidze radzi sobie całkiem dobrze. Nie zaskakuje jednak swoją pozycją w tabeli. Na półmetku rozgrywek plasują się na 11. pozycji. To podobnie jak na zakończenie sezonu, kiedy znaleźli się na 13. lokacie. W tej edycji rozgrywek zgromadzili na swoim koncie 20 punktów. Drużyna z województwa dolnośląskiego wygrała dotąd 6 spotkań, dwukrotnie podzieliła się punktami z rywalami. Zanotowała również 9 porażek.Dorobek bramkowy przedstawia się następująco: 31 goli zdobytych, 36 straconych.

Nowości w klubie

Ciekawostką wartą zanotowania jest zmiana herbu Hutnika Pieńsk. Decydujący głos w sprawie mieli kibice, którzy mogli oddać swój głos w ankiecie. W szeregach Hutników nastąpiła również zmiana personalna. Zespół wzmocnił Zbigniew Szewczyk. Piłkarz grający na pozycji pomocnika to wychowanek BKS-u Bolesławiec. W trakcie swojej kariery wstępował m.in. w Zagłębiu Lubin, z którym w sezonie 90/91 zdobył Mistrzostwo Polski.