Poznaj Rywala: KS Tomaszowo

Pora rozpocząć rundę wiosenną, a w pierwszym meczu ligowym w tym roku MKS Budowlani Gozdnica podejmą na własnym stadionie KP Tomaszowo.

Dobry występ w rundzie jesiennej zanotował zespół z Tomaszowa. KS, który jest beniaminkiem ligi, zajął wysokie siódme miejsce. Ten wynik był możliwy dzięki pięciu wygranym i pięciu remisom. Piłkarze z Tomaszowa najczęściej z całej stawki dzielili się punktami z rywalami. Zimowe sparingi pokazują, że KS może nieźle namieszać na wiosnę. Żółto-niebiescy rozegrali pięć meczów kontrolnych, w których odprawili trzech rywali. Tomaszowo wygrało z juniorami Czarnych Żagań, Garbarnią Leszno Górne i Piastem Lubanice. W meczu z B-klasowiczem z Przybymierza padł remis 2:2. Jednym zespołem, który znalazł patent na naszą drużynę byli Czarni Drągowina, którzy wygrali 2:0.

Jesienny remis

Piłkarze Budowlanych zdołali wywalczyć remis na boisku w Tomaszowie podczas pierwszego meczu rundy jesiennej. Po ciężkiej batalii drużyny podzieliły się punktami. Dla gozdnickiego MKS-u bramki strzelali Piotr Madeja i Daniel Łuszczyński, natomiast dla drużyny z Tomaszowa gole zdobyli Adam Drozdek i Kacper Pawlak. W sobotnim meczu poważnym utrudnieniem dla drużyny z Gozdnicy będzie brak kilku podstawowych zawodników. Andrzej Ciepielowski wciąż leczy kontuzję, a Kamil Nems i Paweł Pawlak pauzują jedno spotkanie za nadmiar żółtych kartek.

(mk)