Poznaj Rywala: Piast Iłowa

Drugim sparingpartnerem Budowlanych Gozdnica będzie rywal zza miedzy – Piast Iłowa. Z ósmą ekipą IV ligi, gozdniczanie zmierzą się w Walentynki.

Piast rozpoczął przygotowania do rundy rewanżowej nieco wcześniej. Dotychczas rozegrali już trzy mecze kontrolne. W dwóch z nich wyszli zwycięsko, jeden nieznacznie przegrali. W pierwszym ze sparingów, Piast pokonał Błękitnych Olbrachtów. Drużyna z Klasy Okręgowej przegrała 4:3. Dwie bramki w tym meczu zdobył Marcin Świrlik, jedną dorzucił Jacek Drożdż. Tydzień później Piast wybrał się w podróż do Głogowa, gdzie zmierzył się z rezerwami Chrobrego. Mocno okrojony skład zespołu z Iłowej nieznacznie tylko uległ rywalom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Honorową bramkę zdobył Marcin Świrlik. Kapitan Piasta idzie przez sparingi jak burza. Również w trzecim z meczów towarzyskich wpisał się na listę strzelców. Czwartoligowiec pokonał UKS Czarnych Żagań 1:3. Swoje gole dorzucili także Sławomir Wdowiak i Andrzej Bagiński.

Środek tabeli

Rudna jesienna była dobra dla Piasta. W 15 kolejkach udało się zgromadzić 21 punktów. Taki dorobek pozwolił podopiecznym trenera Wojciecha Drożdża na zajęcie 8. miejsca na półmetku rozgrywek. Piast nie będzie raczej walczył o najwyższe cele w tym sezonie. Środek tabeli powinien być planem do zrealizowania, który zadowoli kibiców zespołu z Iłowej. Ostatnie wyniki sparingów pokazują, że Piast jest w formie. Czy dobra dyspozycja czwartoligowca potwierdzi się w Walentynkowym sparingu? Odpowiedź na to pytanie już niebawem.