Poznaj Rywala: Stal Jasień

Piłkarska A-klasa nie zatrzymuje się nawet w czasie świąt. W Wielką Sobotę na stadionie w Jasieniu miejscowa Stal podejmie Budowlanych Gozdnica. Obie ekipy rozczarowały kibiców w pierwszej wiosennej kolejce. Teraz będą miały okazję do rehabilitacji.

Stal w poprzedniej kolejce niespodziewanie podzieliła się punktami ze słabym Traperem Chichy. Spotkanie rozgrywane na boisku w Janowcu zakończyło się bezbramkowym remisem. O równie zagadkowej formie możemy mówić na podstawie zimowych sparingów. Podopieczni trenera Mirosława Krzymianowskiego wygrali zaledwie raz. 15 marca pokonali na wyjeździe Iskrę Jabłoniec 2:5. Zespół z Jasienia zanotował aż cztery remisy. Stal dwukrotnie podzieliła się punktami z Piastem Lubanice, Relaxem Grabice i Spartą Mierków. Sobotni rywal MKS-u przegrał trzy mecze towarzyskie.

Mocni u siebie

Po 14. kolejkach Stal Jasień plasuje się na piątej lokacie z dorobkiem 24 punktów. Stalowcy zwyciężyli siedem razy, trzykrotnie podzielili się punktami z rywalami. Cztery mecze zakończyły się porażką zespołu z Jasienia. Gospodarze sobotniego pojedynku bardzo dobrze spisują się na własnym obiekcie. Z siedmiu rozegranych dotąd spotkań aż pięć kończyło się skompletowaniem trzech punktów przez piłkarzy Mirosława Krzymianowskiego. Dodatkowo Stal często trafia do siatki rywali. W 14 spotkaniach zdobyli 40 goli, co jest drugim wynikiem ligi.

Zacięta rywalizacja

W pierwszym spotkaniu obu ekip, minimalnie lepsi byli Budowlani. Niezwykle zacięty mecz na Stadionie Miejskim zakończył się wynikiem 3:2. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:1, po golach Piotra Madei (21’) i Andrzeja Ciepielowskiego (29’). Przed gwizdkiem kończący pierwszą część gry do siatki trafił gracz Stali – Bartłomiej Toczaniuk. Tuż po wznowieniu gry na 3:1 podwyższył Piotr Kleszczyński. Sześć minut przed końcem wynik meczu ustalił Krzysztof Drzagowski.