Poznaj Rywala: Unia Kunice-Żary

W niedzielne (20.09.) popołudnie na Stadionie Miejskim w Gozdnicy zamelduje się lider IV grupy A-klasyUnia Kunice-Żary.

Przewodząca w tabeli Unia to jeden z głównych kandydatów do awansu. Swoje ambicje udowadnia wynikami. W pięciu rozegranych dotąd kolejkach nie przegrała spotkania. Nie dość, że nie uległa w żadnym meczu, to nie zanotowała nawet remisu i z kompletem punktów zasiada na fotelu lidera. Tuż za nimi znajdują się Budowlani Gozdnica. Gozdniczanie dość niespodziewanie znaleźli się na drugim miejscu. Konia z rzędem temu, kto obstawiał tak dobry wynik niebiesko-czerwonych na starcie rozgrywek. MKS, podobnie jak Unia nie doznał jeszcze porażki, a dwa remisy (2:2 z Tomaszowem i 0:0 z Trzebielem) powodują, że gospodarze niedzielnego pojedynku tracą do rywali zaledwie cztery oczka.

Tak jak wspomniałem piłkarze z Kunic wyśmienicie radzą sobie na starcie sezonu. Niepewnym wynikiem zakończył się tylko pierwszy mecz, w którym to Unia wygrała 2:1 z nieobliczalnym beniaminkiem z Zabłocia. Pozostałe mecze były rozstrzygane ze zdecydowanym wskazaniem na Unię.

Poprzedni sezon rozpoczynał się od starcia obu drużyn. W spotkaniu rozgrywanym w Kunicach zdecydowanie zwyciężyła drużyna z powiatu żarskiego (4:0), zaś na Stadionie Miejskim w Gozdnicy padł bezbramkowy remis.

Jak będzie tym razem? Ciężko jest to przewidzieć. Obie ekipy jeszcze nie przegrały, jednak to Unia zgromadziła więcej punktów na swoim koncie. Budowlani zaś są bardzo mocni na własnym terenie. Od 8 spotkań nie zostali pokonani przez żadną drużynę. W spotkaniu nie będzie faworyta, co może tylko pozytywnie wpłynąć na atrakcyjność widowiska.