Punkty o krok

Nie najlepsze nastroje panują w obozie Budowlanych Gozdnica, którzy na wiosnę zdołali zdobyć zaledwie dwa punkty. O kolejne stoczyli walkę w Żarkach Wielkich.

Zdobycie cennego łupu było blisko, jednak miejscowa Granica postawiła na swoim i gozdniczanie z coraz to większą obawą muszą spoglądać ku strefie spadkowej. W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron za odrabianie strat wzięli się niebiesko-czerwoni. Najpierw w 59. minucie rzut wolny bezbłędnie wykorzystał Wojciech Aksamitowski - grający trener MKS-u. Osiem minut później szarża Budowlanych zakończyła się faulem w polu karnym. „Jedenastkę” na gola zamienił Mateusz Plichta. Gospodarze nie spoczęli jednak w staraniach o trzecią bramkę, która ziściła się na dziesięć minut przed końcem spotkania, powodując, że nasz zespół po raz kolejny zakończył mecz z zerowym dorobkiem.