Remis na własne życzenie

Od punktu sezon 2016/2017 rozpoczęli sezon gracze Czarnych Jelenin i Budowlanych Gozdnica, którzy w niedzielnym (21.08.) starciu zremisowali 2:2.

Pierwsi strzelanie rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 35. minucie po uderzeniu Marcina Szacha. Goście długo jednak nie przyglądali się poczynaniom Czarnych i w 42. minucie doprowadzili do wyrównania. Po akcji lewą flanką w polu karnym padł Leo Lopes, a sędzia bez wątpienia wskazał na „wapno”. Rzut karny ze stoickim spokojem wykonał kapitan Kamil Nems. Po zmianie stron arbiter ponownie zdecydował się podyktować „jedenastkę”, tym razem dla gospodarzy. Rzut karny nie został jednak wykorzystany, bowiem Czarnym na drodze stanął bramkarz MKS-u – Marek Szymański – który pewnie złapał futbolówkę. Remis utrzymał się jednak tylko przez dwie minuty, gdy drugiego gola zdobył Marcin Szach. Stan rywalizacji w 71. minucie wyrównali gozdniczanie. Do siatki trafił powracający po kontuzji Piotr Kleszczyński. W końcówce niebiesko-czerwoni mogli wyjść na prowadzenie, jednak kapitalną okazję zmarnował Piotr Mazurkiewicz. Napastnik Budowlanych w sytuacji sam na sam z golkiperem Czarnych, zamiast uderzyć na bramkę, zdecydował się podać futbolówkę do będącego na spalonym Brazylijczyka Leo Lopesa i obie ekipy musiały zadowolić się remisem.