Remis po nerwowej końcówce

Derbowe pojedynki rządzą się swoimi prawami. Ta stara jak świat prawda dała o sobie znać również w sobotnie (29.04.) popołudnie na boisku w Przewozie, gdzie faworyci stracili punkty w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami.

Nysa Przewóz podejmowała Budowlanych Gozdnica. Za faworyta uchodzili przyjezdni, jednak boisko szybko zweryfikowało ich formę. Miejscowi już w 20. minucie wyszli na prowadzenie po golu Mariusza Sokołowskiego z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką. Ten sam gracz tuż przed przerwą podwyższył na 2:0, lobując golkipera MKS-u. Budowlani za odrabianie strat wzięli się po zmianie stron. W 56. minucie gola kontaktowego strzałem zza pola karnego zdobył rezerwowy Darleson. W jego ślady poszedł kapitan Budowlanych – Kamil Nems – zdobywca bramki z 82. minuty. Gozdniczanie trafili do siatki raz jeszcze. W 90. minucie futbolówkę w bramce umieścił Piotr Madeja, jednak sędzia liniowy zasygnalizował spalonego i MKS musiał zadowolić się remisem.To wywołało dużą złość u skrzydłowego, który wygarnął sędziemu co o nim myśli, za co został ukarany czerwoną kartką. Warto zaznaczyć, że Budowlani mimo remisu zdołali przesunąć się w górę ligowej stawki. MKS został wiceliderem IV grupy A-klasy.