SPARING: Błękitni Olbrachtów - Budowlani Gozdnica

W sobotę (23.01.) piłkarze MKS-u rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sparingiem z Błękitnymi Olbrachtów. Zawodnicy Budowlanych pokazali zaangażowanie, oraz chęć do gry i zdołali pokonać przeciwników 4:1.

Spotkanie zostało rozegrane w trzech tercjach po 30 minut ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. W pierwszej tercji nie padła żadna bramka, zespoły starały się skupić na utrzymaniu i rozgrywaniu piłki. Wynik spotkania otworzył Piotr Kleszczyński, który w drugiej tercji trafił do bramki Błękitnych po świetnym dograniu przez Kamila Lenczewskiego. Chwilę później po centrze zawodników z Olbrachtowa obrońcy nie upilnowali gracza stojącego przy dalszym słupku i z najbliższej odległości Błękitni zdobyli wyrównującą bramkę. W trzeciej tercji lepiej funkcjonującym zespołem okazała się drużyna Budowlanych, zdobywając aż trzy bramki. Pierwsza była efektem dośrodkowania Gracjana Olszewskiego, który w polu karnym znalazł Piotra Mazurkiewicza. Ten nie przyjmując piłki uderzył i umieścił futbolówkę pod tuż pod poprzeczką. Jego drugie trafienie było wynikiem składnej akcji całej drużyny, a napastnik dokonał jedynie formalności. Ostatniego gola zdobył Gracjan Olszewski, który uderzeniem głową z ostrego kąta pokonał bramkarza Błękitnych.