Średnia jesień Budowlanych

Rundę jesienną w wykonaniu Budowlanych Gozdnica można skwitować jednym słowem - średnia. Nie zachwyciła ani drużyna, ani indywidualności, ani wyniki. Mimo tego gozdniczanie zdołali zająć siódmą lokatę.

Zaczęło się całkiem przyzwoicie. W pierwszej kolejce MKS mierzył się bowiem ze spadkowiczem z Klasy Okręgowej, a więc Iskrą Małomice i wywalczył cenny remis. W drugim meczu tak dobrze już nie było. Niemal wygrane spotkanie z Beskidem Bożnów zakończyło się tragicznie, bo porażką niebiesko-czerwonych. Później przyszedł czas na mecz z KP Tomaszowo, w którym padł remis. Następnie podopieczni trenera Dariusz Trześniowskiego zdołali pokonać kolejno Błękitnych Zabłocie i Czarnych Jelenin i zremisować z Granicą Żarki Wielkie. To, jak się później okazało, były dobre złego początki.

Blamaże w derbach

Kolejnym zespołem na liście rywali Budowlanych była Nysa Przewóz. Piłkarze MKS o debrach woleliby jednak szybko zapomnieć. Mecz rozgrywany w Przewozie zakończył się bowiem porażką 2:5. Kryzys pogłębił się tydzień później, kiedy to MKS na własnym obiekcie przegrał aż 0:4 z Unią Kunice. Porażka z liderem była jednak niczym w porównaniu z przegraną w derbach z Orłem Konin Żagański, które zakończyły się wynikiem 4:1 dla gospodarzy z Gminy Iłowa.

Odbili się od dna

Końcówka okazała się być całkiem przyzwoita. Ponowne zdobywanie punktów zaczęło się od starcia z Mirostowiczanką Mirostowice, które zakończyło się wynikiem 1:1. W dwóch kolejnych meczach było jeszcze lepiej. MKS wygrał kolejno ze Spartą Miodnica i Traperem Chichy. Runda zakończyła się remisem ze Stalą Jasień. Miejmy nadzieję, że wiosna zacznie się równie dobrze jak skończyła się jesień.

Cztery do przodu, cztery do tyłu

W sumie niebiesko-czerwoni zdołali zgromadzić na swoim koncie 17 "oczek", na które złożyły się cztery wygrane i pięć remisów. Również cztery razy piłkarze MKS-u schodzili z boiska pokonani. Ta liczba punktów pozwoliła Budowlanym na zajęcie siódmego miejsca (wg. Łączy Nas Piłka). To średni wynik, który z pewnością nie zadowala rzeszy gozdnickich fanów.

Ci, którzy żądni są statystyk, zapraszamy do odpowiednich zakładek umiejscowionych na naszej stronie.