Tomaszowo rozmontowane

Wysoką i pewną wygraną zakończył się mecz 19. kolejki A-klasy, w którym to Budowlani Gozdnica wygrali z KS Tomaszowo aż 6:0 (2:0), zdobywając tym samym pierwsze domowe punkty tej wiosny. Bohaterem niebiesko-czerwonych został Daniel Łuszczyński, który upolował hattricka.

Gozdniczanie grę rozpoczęli od narzucenia rywalom własnego stylu gry. Niebiesko-czerwoni przewagę udokumentowali już w 8. minucie, gdy piłka wylądowała w siatce po kapitalnym uderzeniu Daniela Łuszczyńskiego z dystansu. W kolejnych minutach MKS miał jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku. Najbliżej był Mateusz Stróżyk, który minął obrońców KS-u na prawej flance i uderzył z bliskiej odległości. Piłka jednak powędrowała nad poprzeczką. W 36. minucie na 2:0 podwyższył Jonatas i zespół z Gozdnicy mógł w spokoju zejść na przerwę. Po zmianie stron MKS dał prawdziwy koncert. W 48. minucie na 3:0 trafił Daniel Łuszczyński, a chwilę później swoje drugie trafienie zanotował Jonatas. W 53. minucie było już 5:0, a po ładnym uderzeniu hattricka skompletował Daniel Łuszczyński, który był wiodącą postacią w meczu z Tomaszowem. Kropkę nad "i" w 83. minucie postawił rezerwowy Mateusz Dziża, który po stałym fragmencie gry oddał potężny strzał ze skraju "szesnastki", któremu golkiper KS-u mógł się tylko przyglądać. Wygrana MKS-u była pierwszą na Stadionie Miejskim w tym roku. Po 19. kolejkach niebiesko-czerwoni znajdują się na 5. lokacie.