Triumf w ostatniej kolejce

Przed 26. kolejką na bezpiecznym miejscu w tabeli znajdowała się drużyna z Drągowiny, która w ostatnim meczu mierzyła się na wyjeździe z Budowlanymi Gozdnica. Aby pozostać w lidze zespół spod Nowogrodu Bobrzańskiego musiał wygrać. W sobotnim (1starciu górą był jednak gozdnicki MKS.

Czarni lepiej weszli w mecz, trafiając do siatki już w 4. minucie. Gospodarze szybko skontrowali, wyrównując w 20. minucie po golu Kamila Nemsa. Osiem minut później na 2:1 podwyższył Sławomir Paszek. Sytuacja MKS-u skomplikowała się w 42. minucie, kiedy Grzegorz Banaszkiewicz ujrzał drugą żółtą kartkę. Zespół z Drągowiny nie potrafił jednak wykorzystać gry w przewadze. Dopiero w 80. minucie na 2:2 wyrównał Zbigniew Kulczycki. Ostatni cios należał jednak do Budowlanych, którzy kropkę nad „i” postawili w 86. minucie po trafieniu Piotra Kleszczyńskiego. Porażka spowodowała, że Czarni pożegnali się z ligą, zaś MKS zakończył sezon na 4. lokacie.

Z A-klasy spadł także zespół Nysy Przewóz, który w decydującym starciu uległ na wyjeździe Orłowi z Konina Żagańskiego 3:2.

MKS BUDOWLANI GOZDNICA - CZARNI DRĄGOWINA 3:2 (2:1)
Kamil Nems (20'), Sławomir Paszek (28'), Piotr Kleszczyński (86') - Mateusz Sygutowski (4'),Zbigniew Kulczycki (80')

SKŁAD:
Marcin Paszek - Adrian Michen (73' Michał Lenczewski), Maciej Wadowski [C], Kamil Nems, Grzegorz Banaszkiewicz [42' cz.] - Gracjan Olszewski, Sławomir Paszek (65' Mateusz Klan), Paweł Pawlak (90'+1 Michał Dwornicki), Mateusz Stróżyk - Daniel Łuszczyński, Jonatas (46' Piotr Kleszczyński)

WYNIKI 26. KOLEJKA (16.06.)
Orzeł Konin Żagański - Nysa Przewóz 3:2
Granica Żarki Wielkie – Iskra Małomice 4:0