Trzy punkty dla Gozdnicy

Niemal 100 dni na ligowe zwycięstwo czekali piłkarze Budowlanych Gozdnica, którym nie udawało się zdobyć trzech punktów od ostatniej kolejki sezonu 2017/2018. Ta sztuka udała się dopiero w 6. kolejce nowej kampanii, gdy MKS pokonał Kwisę Trzebów aż 5:1 (4:1).

Gracze Budowlanych Gozdnica mecz z Kwisą Trzebów zaczęli jednak fatalnie. W 4. minucie meczu kiks zaliczył bramkarz Eryk Mikołajczyk, wypuszczając piłkę z rąk wprost pod nogi Adriana Sobczaka, który przejął futbolówkę i uderzył do pustej bramki. Podłamani gospodarze, po chwili kryzysu, wzięli się w garść i rzucili się w pogoń za odrabianiem wyniku. W 23. minucie wyrównał Paweł Pawlak, a w pięć minut później MKS wyszedł na prowadzenie po perfekcyjnym rzucie karnym wykonanym przez grającego trenera Budowlanych – Wojciecha Aksamitowskiego. Chwilę później skutecznością błysnął Piotr Mazurkiewicz, trafiając na 3:1. Na kolejnego gola trzeba było poczekać tylko do 31. minuty, kiedy to z ostrego konta na bramkę Kwisy uderzył Wojciech Aksamitowski, zdobywając swoją drugą bramkę. Po zmianie stron MKS zdecydowanie zwolnił tempo kontrolując przebieg meczu. W 69. minucie wynik spotkania na 5:1 podwyższył Paweł Pawlak i pierwsze trzy punkty dla Gozdnicy stały się faktem.