Weekend na wpół udany

Weekend Budowlanych Gozdnica nie był taki, jak wyglądał w planach. Zaczęło się od sobotniej (29.10.) porażki pierwszego zespołu z liderem z Sieniawy Żarskiej, a skończyło niedzielną (30.10.) wygraną rezerw z UKS-em Witków.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 11. kolejki było starcie lidera z Sieniawy Żarskiej z wiceliderem z Gozdnicy. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli przyjezdni, trafiając do siatki w 21. minucie meczu. Nie wszyscy byli jednak przekonani o tym, czy piłka rzeczywiście przekroczyła linię bramkową. Zaczęło się od ładnej akcji, w której strzał z prawej strony pola karnego oddał gracz Delty. Jego dwa uderzenia obronił jednak Marek Szymański, a następnie na linii zatrzymał futbolówkę obrońca Mateusz Klan. Szybko dopadł do niego jednak Artur Michalski, tworząc przed bramką spore zamieszanie. Wówczas do akcji wkroczył sędzia liniowy Krzysztof Bielecki, podnosząc chorągiewkę i biegnąc z nią ku środku boiska, sygnalizując zdobycie gola. Z taką decyzją nie zgadzał się bramkarz MKS-u, który ze złapaną piłką pobiegł do liniowego. Arbiter główny, po chwili namysłu zdecydował się przychylić do decyzji kolegi, karząc żółtą kartką bramkarza Budowlanych. Po zmianie stron drugą żółtą kartkę ujrzał za to Adrian Mentel, jednak nie przeszkodziło to Delcie w podwyższeniu wyniku. Po ładnej akcji prawą flanką gola zdobył Artur Michalski, który wykiwał rywali i trafił do siatki, dając swojej ekipie trzy „oczka”. Mimo kontrowersji przy pierwszej bramce Delta zasłużenie wygrała w Gozdnicy, która tego dnia miała wyraźne problemy ze skonstruowaniem składnej akcji ofensywnej.

Gładko poszło

Zwycięstwem przed własną publicznością popisali się za to piłkarze rezerw Budowlanych Gozdnica, którzy pokonali mocny UKS Witków aż 4:0. Okrojony skład gości nie wystarczył na dobrą dyspozycję Budowlanych II, których do wygranej poprowadził kapitan Gracjan Olszewski, strzelec dwóch bramek. Olszewski co prawda trzykrotnie umieścił piłkę w siatce, jednak przy drugim golu został zaliczony samobój Daniela Ormana.