Wracamy do gry

Po półrocznej przerwie, spowodowanej wycofaniem się zespołu z rozgrywek po rundzie jesiennej, Budowlani Gozdnica wracają do gry. MKS zmagania rozpocznie od żagańskiej B-klasy. W pierwszej kolejce niebiesko-czerwoni podejmą Victorię Siecieborzyce.

Gozdniczanie wracają do gry. To zdanie chciało napisać się już dawno. Teraz to jednak fakt. Zespół Budowlanych Gozdnica swój pierwszy mecz, po powrocie na piłkarską mapę województwa lubuskiego, rozegrają już w najbliższą sobotę (24.08.). Pierwszym rywalem MKS-u będzie zespół Victorii Siecieborzyce. Ekipę z Gminy Szprotawa wielu określa jednym słowem - outsider. Nic w tym dziwnego, bowiem Victoria od lat każdy sezon żagańskiej B-klasy kończy na ostatnim miejscu w lidze z mizernym dorobkiem punktowym. Podobnie było także w kampanii 2018/2019, gdy Victoria ugrała tylko cztery "oczka". W końcówce sezonu Siecieborzyce sprawiły jednak solidną niespodziankę, przedostając się do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Żagań. W decydującym meczu Victoria dokonała niemożliwego pokonując faworyzowaną Zorzę Brzeźnica, mimo gry w osłabieniu przez większość spotkania.
Dobra dyspozycja pod koniec sezonu znalazła przełożenie także w trakcie meczów towarzyskich, w których zespół z Siecieborzyc notował dobre wyniki, wygrywając m.in. z Zielonymi Drożków, Zorzą Kadłubia, czy A-klasowym Płomieniem Czerna. Victoria ma także za sobą pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2019/2020. W środę (14.08.) ulegli minimalnie Błękitnym Wierzbnica (1:2) w I rundzie Pucharu Polski LZPN. Siecieborzyce latem dokonały także kilka transferów, wzmacniając niemal wszystkie pozycje. Wydaje się więc, że etatowy outsider ligi tym razem może nie być przysłowiowym "chłopcem do bicia". MKS czeka więc ciekawa przeprawa na początek sezonu.

Pierwszy gwizdek sobotniego (24.08.) spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski.