Zła passa zakończona

Budowlani Gozdnica z powodzeniem zaprezentowali się na Stadionie Miejskim, pokonując Granicę Żarki Wielkie 3:1. Niebiesko-czerwoni mogli cieszyć się z pierwszej domowej wygranej od września. Trzy punkty zdobyte w ostatnim meczu smakowały więc naprawdę dobrze.

MKS dobrze rozpoczął mecz. Po pierwszych 45. minutach podopieczni trenera Wojciecha Aksamitowskiego prowadzili 2:0, po trafieniu Winstona i golu samobójczym. Po zmianie stron gozdniczanie dołożyli kolejne trafienie, którego autorem został Piotr Madeja. Gozdniczanie nie ustrzegli się jednak błędu i w drugiej połowie stracili jednego gola. Marcina Paszka, który w sobotnim (1.04.) meczu z konieczności zastąpił Marka Szymańskiego, pokonał Dawid Kacała. Mimo straty gola, niebiesko-czerwoni zdołali utrzymać przewagę do końcowego gwizdka arbitra. Dzięki wygranej i korzystnemu układowi pozostałych wyników MKS awansował na drugą lokatę. Budowlani mają obecnie przewagę dwóch punktów nad trzecią Iskrą Małomice i czwartymi Czarnymi Jelenin. O kolejne punkty zespół trenera Aksamitowskiego powalczy właśnie z Małomicami. Będzie to więc mecz z gatunku tych o sześć punktów.