Zorza na start

Od starcia z Zorzą Brzeźnica na Stadionie Miejskim w Gozdnicy walkę wiosenne punkty zaczną piłkarze rezerw Budowlanych Gozdnica. Niedzielne (26.03.) starcie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zorza to bardzo solidny zespół, który w rundzie jesiennej grał jednak w kratkę, lepsze mecze przeplatając nieco gorszymi. Wiosna nie będzie łatwa dla podopiecznych trenera Pawła Najdka, bowiem zespół z Brzeźnicy wszystkie mecze rundy rewanżowej rozegra na wyjeździe. Pierwszy z cyklu wyjazdów po powiecie żagańskim będzie miał miejsce właśnie w niedzielę, gdy Zorza zamelduje się na Stadionie Miejskim w Gozdnicy. Piłkarze z Brzeźnicy po piłkarskiej jesieni zameldowali się na 6. lokacie, kompletując 16 "oczek", a więc tylko o cztery więcej niż Budowlani II. Zorza jednak nie ogląda się na rywali w dole stawki, lecz mierzy w górną półkę. Dwie najlepsze ekipy żagańskiej B-klasy - Czarni Przybymierz i Kwisa Trzebów - wydają się być poza zasięgiem, jednak już do trzeciego Płomienia Czerna Zorza traci tylko trzy punkty. Zespół z Brzeźnicy bardzo dobrze przepracował zimowy okres przygotowawczy, notując wyśmienite wyniki w meczach z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Zorza wygrała trzy z czterech spotkań, odprawiając z kwitkiem A-klasowe KS Tomaszowo (2:0) i Czarnych Drągowina (3:1), a także zespół z żarskiej B-klasy Fax Bieniów (4:0). Pogromcą niedzielnego rywala MKS-u została tylko Sparta Miodnica, która ograła Zorzę 6:4. Sparingi pokazują więc, że Zorza w Gozdnicy może być naprawdę mocna. Jesienią lepsi okazali się gospodarze pojedynku, pokonując rezerwy MKS-u 3:0. Warto jednak zaznaczyć, że było to pierwszy mecz Budowlanych II, w którym przez 90. minut grali w dziesiątkę. Mimo osłabienia gozdniczanie jednak dzielnie się bronili, tracąc gola dopiero po godzinie gry. Jak będzie tym razem? Wszystko zweryfikuje boisko.

Mecz sędziować będzie trójka arbitrów z Podkolegium Żarsko-Żagańskiego. Sędzią głównym będzie Mirosław Adamczyk (Żagań), a z chorągiewkami bo murawie biegać będą Jan Borowski (Żagań) i Łukasz Sobczyk (Iłowa).