Derby o sześć punktów

Dla pogrążonej w kryzysie drużyny Budowlanych Gozdnica wyjazdowy derbowy mecz w Koninie Żagańskim będzie niezwykle ważny. To spotkanie z gatunku o sześć punktów zarówno dla MKS-u jak i miejscowego Orła. Zapowiada się więc ciekawe widowisko.

Mecze Budowlanych z Orłem zawsze były ciekawe. Z pewnością nie inaczej będzie w sobotę (13.10.), gdy na boisku w Koninie Żagańskim obie jedenastki staną naprzeciw siebie, by stoczyć bój nie o trzy, a o sześć punktów. Zarówno Gozdnica, jak i Konin są bowiem w tym sezonie wyraźnie pod kreską, zajmując miejsca w dolnej połowie tabeli. Orzeł tej jesieni zdołał wygrać dwa razy, a raz zremisować, z kolei podopieczni trenera Wojciecha Aksamitowskiego święcili triumf zaledwie raz, dwukrotnie zremisowali i aż pięć razy schodzili z murawy pokonani. Czas przełamać tą fatalną serię i mecz z Orłem wydaje się być idealną do tego okazją. Bo kiedy zacząć grać, jak nie w derbowym starciu?

Początek meczu o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy na piłkarski obiekt do Konina Żagańskiego.