Młodzież zagrała z Gozdusiem

W drugiej edycji Gozduś Junior Cup, czyli turnieju orlików organizowanego przez Budowlanych Gozdnica i Sport Projekt przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, wzięło udział aż 20 drużyn z terenu województwa lubuskiego i dolnośląskiego.

Na murawie pojawiły się takie firmy jak KGHM Zagłębie Lubin czy Chrobry Głogów. W Gozdnicy nie zabrakło także drużyny gospodarzy czy młodzieży z okolicznych miejscowości. W sumie na Stadionie Miejskim zameldowało się aż 200 adeptów futbolu, którzy rozpoczęli zmagania od ciekawych meczów w czterech grupach. Jeszcze więcej emocji przyniosła faza pucharowa, w której walczyły ze sobą pierwsze i drugie zespoły z rywalizacji grupowej. W pierwszym z meczów Chrobry Głogów zremisował w regulaminowym czasie z Fiampem Football Academy 2:2. W rzutach karnych lepszy był zespół z Wymiarek wygrywając 3:1. Kłopotów z awansem do półfinałów nie miały Łużyce Lubań po łatwej wygranej (7:1) nad CCC Bolesławiec, Zagłębie Lubin po pokonaniu (3:1) COMT 2012 Bolesławiec i UKS Czarni Żagań, którzy pokonali (1:4) Talent Bolesławiec. W półfinałach zespół Fiamp Football Academy z Wymiarek musiał uznać wyższość rywali z Lubania. Czarni Żagań z kolei zacięcie walczyły z faworyzowanym Zagłębiem Lubin. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się Czarni, pokonując KGHM 3:2. Zagłębie w meczu o 3. miejsce okazało się lepsze od Wymiarek, pokonując ich 3:1. W decydującym starciu Gozduś Junior Cup 2018 naprzeciw siebie stanęły drużyny z Lubania i Żagania. Podstawowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, bowiem oba zespoły zdołały trafić do siatki po razie. W rzutach karnych lepsi okazali się gracze Łużyc, którzy pokonali Czarnych 3:2. Każdy z zawodników, oprócz udziału w ciekawej rywalizacji trwającej kilka godzin, mógł liczyć na pyszny obiad czy upominki z logiem turnieju. Młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe koszulki, puchary, medale i drobne upominki.

WYNIKI FAZA GRUPOWA

4. Unia Kunice-Żary
5. Zjednoczeni Brody

1/4 FINAŁU
Chrobry Głogów – Fiamp Football Academy 2:2 (1:3 karne)
Łużyce Lubań – CCC Coaching Club Bolesławiec 7:1
Zagłębie Lubin – COMT 2012 Bolesławiec 3:1
KS Talent Bolesławiec – UKS Czarni Żagań 1:4

1/2 FINAŁU
Fiamp Football Academy – Łużyce Lubań 0:2
Zagłębie Lubin – UKS Czarni Żagań 2:2 (2:3 karne)

MECZ O 3. MIEJSCE
Fiamp Football Academy – Zagłębie Lubin 1:3

FINAŁ
Łużyce Lubań – UKS Czarni Żagań 1:1 (3:2 karne)

MKS Budowlani Gozdnica i Sport Projekt dziękują wszystkim uczestnikom za udział, a wszystkim sponsorom i osobom, które przyczyniły się do powstania Gozduś Junior Cup 2018 szczerze dziękujemy.