Ostra walka w derbowym starciu

Wtorkowy (1.05.), zaległy mecz A-klasy, w którym Budowlani Gozdnica podejmowali Nysę Przewóz okazał się być niezwykle zacięty, jak na derby przystało. Ostatecznie górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:1.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła Nysa, która nie dała pograć niebiesko-czerwonym piłką grając wysokim pressingiem. Mimo, że to Nysa była stroną przeważającą, to już w 7. minucie popełniła błąd w defensywie, który kosztował zespół z Przewozu utratę gola. Błyskawiczna kontra MKS-u zakończyła się podaniem Jonatasa do Wojciecha Aksamitowskiego, który z najbliższej odległości posłał piłkę do pustej bramki. Kolejne minuty nie były łatwe dla MKS-u, któremu w ofensywie brakowało ostatniego podania. W obronie sprzyjało jednak szczęście i Nysa nie potrafiła pokonać Marcina Paszka. Ta szuka gościom powiodła się w 45. minucie, gdy po rzucie wolnym z prawej flanki piłkę do siatki głową strącił niepilnowany Marcin Gołowczyński. W drugiej części meczu gra była równie zacięta. Nie brakowało ostrych wejść i porywających akcji. Piłka z obu stron nie mogła wpaść jednak do bramki. Dopiero w 85. minucie przerzut z prawej strony trafił na lewą flankę, gdzie znalazł się Łukasz Sobieszkoda, który strącił piłkę głową przed pole karne. Tam dopadł do niej Jonatas, który pewnym strzałem dał swojej drużynie gola na 2:1. W 5. minucie doliczonego czasu gry Nysa znalazła się w trudnym położeniu, po tym jak Adrian Zięba - bramkarz Nysy - sfaulował przed polem karnym idącego sam na sam Daniela Łuszczyńskiego. Za to zagranie golkiper ujrzał czerwoną kartkę, a na bramce zastąpił go gracz z pola, który w ostatnich sekundach nie dał się pokonać graczom MKS-u. Ostatecznie Budowlani wygrali więc 2:1, odrabiając straty do czołówki ligowej stawki.