Porażka z trzecioligowcem wstydu nie przynosi

Pojedynek Budowlanych Gozdnica z trzecioligowym Falubazem Zielona Góra nie zakończył się po myśli MKS-u, który mimo usilnych starań nie podołał w rywalizacji 1/8 Pucharu Polski LZPN. Niebiesko-czerwoni przegrali 1:6, a mecz kończyli w osłabieniu.

Falubaz szybko przeszedł do ofensywy, trafiając do siatki już w 9. minucie meczu. Taki wynik, mimo wielu prób zespołu z Zielonej Góry, utrzymał się aż do 36. minuty, kiedy to goście podwyższyli na 0:2. Rezultat do przerwy nie uległ już zmianie. W przerwie, w ekipie MKS-u doszło do dwóch zmian. Boisku opuścił narzekający na ból pachwiny Maciej Kurzawa i zmęczony Gracjan Olszewski, który od początku spotkania starał się przeszkadzać rywalom w rozgrywaniu piłki. Ich miejsce zajęli Marcin Paszek i Piotr Madeja. Początek drugiej połowy był udany dla niebiesko-czerwonych, którzy pokazali się z naprawdę dobrej strony, niemal kompletnie dominując rywali. Bramki, mimo kilku dogodnych okazji, jednak nie dane było oglądać. Do siatki w 60. minucie trafili za to przyjezdni, uruchamiając prawdziwą lawinę. W 72. minucie było już 0:4. W przeciągu zaledwie minuty Falubaz zyskał dwa rzuty karne. Najpierw, w 76. minucie po faulu kapitana Kamila Nemsa, zaś w 77. minucie po nieprzepisowym zagraniu Kamila Lenczewskiego, który wskutek swojego zagrania zobaczył czerwoną kartkę. Warto zaznaczyć, że ten piłkarz znajdował się na murawie niespełna trzy minuty. Gra w przewadze nie została jednak wykorzystana przez trzecioligowca, który nawet stracił bramkę. Jej autorem w 90. minucie spotkania został gracz z Brazylii - Winston - debiutujący w niebiesko-czerwonych barwach. Porażka z Falubazem wstydu nie przynosi, jest za to cenną lekcją, która miejmy nadzieję, zaprocentuje w ligowych meczach.