Przełamanie w derbach

W derbowym meczu rozegranym w sobotę (21.04.) w Koninie Żagańskim lepsi byli przyjezdni z Gozdnicy, którzy 2:0 (1:0) zdobywając pierwsze ligowe punkty na wiosnę.

Budowlani w derbach z Koninem Żagańskim upatrywali swojej szansy na pierwsze wiosenne punkty. Ostatni w tabeli Orzeł nie ułatwiał im jednak tego zadania, rozsądnie rozgrywając piłkę i umiejętni się broniąc. Gozdniczanie przez spory czas wyglądali tak, jakby nie chcieli strzelić gola. Brak skuteczności i odważnych akcji prowokował do działań Orła, który stworzył sobie kilka sytuacji. Goście przełamali się w 36. minucie, kiedy to dobre dośrodkowanie z prawej flanki wykorzystał Brazylijczyk Jonatas, trafiając do siatki Jarosława Najdka ładnym szczupakiem. Po zmianie stron niebiesko-czerwoni podwyższyli wynik meczu. W 53. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Mateuszu Klanie. Do futbolówki ustawionej na „wapnie” podszedł kapitan Maciej Wadowski, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Do końca meczu, mimo kilku szans z obu stron wynik nie uległ już zmianie i to Budowlani cieszyli się z pierwszych punktów na wiosnę.