Świętowali 70-lecie MKS-u

Atrakcje dla dzieci, piłkarskie zmagania młodzieży i mecz obecnego składu z ekipą gwiazd i byłych graczy. Wszystko to, mimo niesprzyjającej aury, miało miejsce w sobotnie (1.07.) przedpołudnie na Stadionie Miejskim w Gozdnicy, gdzie obchodzony był jubileusz 70-lecia istnienia Budowlanych Gozdnica.

Sobotni festyn z okazji 70-lecia gozdnickiego MKS-u rozpoczął się od ogromnej ulewy, która przepędziła amatorów siatkówki plażowej, którzy mieli zmierzyć się ze sobą na piaszczystym boisku. Opady nie przeszkadzały za to w możliwości zmierzenia się z Andrzejem Majkowskim, mistrzem szachownicy. Po powrocie dobrej aury, na murawie boiska zameldowały się dzieciaki, które do woli mogły korzystać z „dmuchańców”. Za piłkę chwycili za to nieco starsi, startując w konkursie piłkarskim „Turbokozak”. W nim najlepiej wypadł Patryk Sorówka, który wyprzedził Adama Laskowskiego i Dominika Pampucha. Na uwagę zasługuje również występ 9-letniego Macieja Bałasa, który dzielnie walczył z rosłym bramkarzem i starszymi rywalami.

Gwiazdy rozbiły Budowlanych

Po zmaganiach młodzieży przyszedł czas na walkę Budowlanych Gozdnica ekipą All Star, prowadzoną przez doświadczonego szkoleniowca – Jana Urbana, który powrócił na trenerską ławkę po kilku dobrych latach rozbratu z futbolem. - Takiej drużyny jeszcze nie prowadziłem. To najdroższa ławka w mojej karierze – mówił przed meczem Jan Urban, który do dyspozycji miał naprawdę mocną ekipę. Przerwa w trenerskiej pracy nie przeszkodziła szkoleniowcowi jednak w poprowadzeniu zespołu do pewnego triumfu. Ekipa All Star, złożona z byłych graczy Budowlanych, na prowadzenie wyszła już w 7. minucie po golu Andrzeja Ciepielowskiego. Gwiazdy szybko poszły za ciosem i w 13. minucie prowadziły 2:0 po trafieniu Marcina Paszka. Chwilę po wznowieniu gry było 3:0 dla All Star, a na listę strzelców wpisał się Paweł Siciński. Na 4:0 dziesięć minut później podwyższył kapitan zespołu, Mariusz Zieliński, po atomowym uderzeniu głową. W 82. minucie było 5:0, kiedy to strzał na gola zamienił Marcin Łojko. Honorowe trafienie dla MKS-u, na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziów Jana Bąka i Pawła Urbana, zaliczył Daniel Łuszczyński i mecz zakończył się prawdziwym pogromem ekipy trenera Jana Urbana. Jubileuszową imprezę zakończyła wspólna biesiada.

MKS BUDOWLANI GOZDNICA – ALL STAR GOZDNICA 1:5 (0:2)
Daniel Łuszczyński (85') – Andrzej Ciepielowski (7'), Marcin Paszek (13'), Paweł Siciński (55'), Mariusz Zieliński (65'), Marcin Łojko (82')

SKŁADY
MKS Budowlani Gozdnica:
Marek Szymański – Mateusz Klan, Maciej Kurzawa, Maciej Wadowski, Dominik Pakulski - Piotr Kleszczyński, Kamil Nems [C], Paweł Pawlak, Grzegorz Banaszkiewicz, Piotr Madeja - Gracjan Olszewski;
a także: Kamil Lenczewski, Daniel Łuszczyński, Daniel Paszek, Mateusz Stróżyk, Adrian Michen
All Star Gozdnica: Dima Karoi – Ernest Hawrylak, Paweł Siciński, Mariusz Zieliński [C], Jacek Borawski - Marcin Paszek, Sławomir Paszek, Dariusz Trześniowski - Dariusz Łojko, Andrzej Ciepielowski, Marcin Łojko;
a także: Mateusz Plichta, Aleksander Łuczyński, Sylwester Sych, Marcin Morawski, Krzysztof Buszkiewicz, Tomasz Mielniczek, Sebastian Stolarczyk, Andrzej Sieliło, Artur Borkowski, Sebastian Korzeniowski, Edward Gogosz, Dariusz Chmielewski, Zbigniew Wątroba; trener Jan Urban