Upragnione punkty zdobyte

Sporo strzałów na bramkę było w Czernej, gdzie Budowlani Gozdnica walczyli o punkty z miejscowym Płomieniem. MKS poradził sobie dobrze, zgarniając jedno "oczko" za remis 1:1. Gola na wagę puntu zdobył Wojciech Aksamitowski.

W tym starciu kibicie wielu bramek jednak nie ujrzeli, gdyż dobrze między słupkami spisywali się bramkarze obu ekip. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, mimo doskonałych szans na otwarcie wyniku z obu stron. Po zmianie boisk to Czerna jako pierwsza trafiła do siatki. Autorem gola został Adrian Zarzycki, uderzając piłkę z kozłem przed interweniującym bramkarzem MKS-u - Erykiem Mikołajczykiem. Wynik meczu wyrównał Wojciech Aksamitowski, grający trener Budowlanych, który z bliska pokonał golkipera Płomienia. Główną postacią meczu był jednak sędzia spotkania – Marcin Grześkowiak. Arbiter z Podkolegium Żarsko-Żagańskiego nie uznał gola Płomienia, sygnalizując pozycję spaloną, która zdaniem kibiców była mocno wątpliwa. To jednak nic w porównaniu z sytuacją z końcówki meczu. Sędzia bowiem, na około dziesięć minut przed końcem, zaskoczył wszystkich, odgwizdując koniec meczu. Dlaczego podjął taką decyzję? Ciężko stwierdzić. Jednak po chwili pełnej konsternacji postanowił wznowić mecz, który po regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1.