Awans po fantastycznej grze

Niebiesko-czerwoni fantastycznie spisali się w meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu LZPN, ogrywając na Stadionie Miejskim Odrę Bytom Odrzański - przedstawiciela IV ligi.

Środowe (31.08.) spotkanie było dla Budowlanych pierwszym w tegorocznej edycji pucharu. Mecz z czwartoligowcem był niezwykle ważny dla podopiecznych Wojciecha Aksamitowskiego, co było widoczne szczególnie w zaangażowaniu w grę. W tym elemencie szczególnie wyróżniał się kapitan Kamil Nems, który motywował kolegów do działania, grając odważnie nie tylko w defensywie, ale również i w ataku. Dowodzący MKS-u śmiało mógł zapędzać się pod bramkę rywali, bowiem za swoimi plecami miał wyśmienicie dysponowanego tego dnia golkipera Marka Szymańskiego. O jego formie może świadczyć m.in. interwencja z drugiej połowy spotkania, kiedy to stojąc oko w oko z rywalem, znajdującym się zaledwie kilkanaście centymetrów od niego. Doświadczony bramkarz nie przestraszył się rywala i pewnie wyłapał futbolówkę. Dopełnieniem były dwie bramki gozdniczan. W pierwszej połowie błąd bramkarza skrzętnie wykorzystał Grzegorz Andruszkiewicz, a w drugiej części spotkania gola dającego awans, po widowiskowym rajdzie, zdobył Leo Lopes.

W kolejnej rundzie niebiesko-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Falubazu Zielona Góra. Spotkanie zaplanowane jest na środę 21 września, na godzinę 16:30 na stadionie MOSiR-u.