Festiwal niewykorzystanych szans

O szczęściu, chociaż nie w pełni, mogą mówić piłkarze Budowlanych Gozdnica, którzy w pierwszym meczu walczyli z Łużyczanką Lipinki Łużyckie. MKS rzutem na taśmę zdobył jeden punkt, po golu w doliczonym czasie gry.

Gospodarze rozpoczęli mecz od zmasowanych ataków, które nie przynosiły jednak rozstrzygnięcia. Kilka prób zaliczył skrzydłowy Łukasz Sobieszkoda, jednak futbolówka albo przelatywała obok bramki, albo trafiała w ręce bramkarza. Najlepszą okazję miał Gracjan Olszewski, który po koronkowej akcji przeprowadzonej z Łukaszem Sobieszkodą i Kamilem Nemsem trafił piłką w poprzeczkę. Gola udało się zdobyć dopiero w 37. minucie po uderzeniu Henrico. Radość nie trwała długo, bo goście wyrównali zaledwie trzy minuty później. Po zmianie stron MKS stracił na jakości, co wykorzystała Łużyczanka, strzelając swoją drugą bramkę w 65. minucie. Od tego czasu Budowlani starali się wyrównać, jednak po wielu próbach nadal przegrywali. Do remisu udało się doprowadzić dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to z bliska do siatki trafił Paweł Pawlak.

MKS BUDOWLANI GOZDNICA - ŁUŻYCZANKA LIPINKI ŁUŻYCKIE 2:2 (1:1)
Henrico (37'), P. Pawlak (90'+1) - Daniel Adamowicz (40'), Krystian Czerniawski (65')

SKŁAD:
M. Paszek - Pakulski (46' Kleszczyński), Kurzawa, Wadowski [C], Klan - Henrico, Renan, P. Pawlak, Nems, Sobieszkoda - Olszewski (59' P. Madeja)

1. kolejka (19-20.08.):

KS Tomaszowo – Nysa Przewóz 4:0
Piast Lubanice – Czarni Drągowina 2:2
Orzeł Konin Żagański – Mirostowiczanka Mirostowice 1:1
Czarni Przybymierz – Iskra Małomice 0:5
Granica Żarki Wielkie – Sparta Miodnica 4:1
Kwisa Trzebów – Czarni Jelenin (przełożone na 18.11.)

A-KLASA

POZ.