Wygrana w dramatycznych okolicznościach

Sporo emocji było w Gozdnicy, gdzie zajmujący czwarte miejsce Budowlani podejmowali wicelidera z Żarek Wielkich. Po zaciętym boju ostatecznie lepsi okazali się miejscowi, wygrywając przed własną publicznością 2:1 (2:1).

Gospodarze już w 3. minucie wyszli na prowadzenie po uderzeniu wolejem Piotra Kleszczyńskiego. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. W 10. minucie Budowlani popełnili szereg błędów wznawiając grę od własnej bramki co skrzętnie wykorzystała Granica, doprowadzając do wyrównania. Taki rezultat utrzymał się zaledwie do 13. minuty, kiedy to skutecznością po indywidualnej akcji popisał się Brazylijczyk Jonatas. Gospodarze mieli jeszcze kilka dobrych szans, jednak w żadnej z sytuacji nie potrafili zachować zimnej krwi. W drugiej części meczu Granica mogła wyrównać, jednak blok defensywny gospodarzy nie pozwolił na to. Od 78. minuty Budowlani grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartką ukarany został Kamil Nems. W doliczonym czasie gry Mateusz Klan sfaulował w polu karnym gracza Granicy i sędzia nie miał innego wyjścia, jak tylko wskazać na „wapno”. Goście nie wykorzystali szansy na wyrównanie, posyłając piłkę z „jedenastki” wysoko nad poprzeczką, dzięki czemu MKS wygrał 2:1.